12 Temmuz 2024 Cuma

General Mobile E-Tab 5 Android 6 Cusrom Rom Yükleme

General mobile E-Tab 5 için yazılım desteği sona erdi. Bu nedenle resmi yazılımın yeni sürümü artık gelmeyecektir. Çözüm ise custom rom yüklemektir.

Custom ROM nedir?

Custom ROM nedir? Kısacası, Custom ROM aslında sizin ve benim gibi bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulan Android yazılımıdır.

Özel ROM E-Tab 5 nasıl yüklenir?

Custom rom’u yüklemek için öncelikle tablete TWRP yüklememiz gerekir. TWRP’yi buradan indirebilirsiniz. TWRP’yi yüklemek için SP flash aracı programı gerekir. SP Flash tool aracını buradan indirin. SP-Flashtool’u açın. Scatter file kısmından choose butonu ile indirmiş olduğunuz twrp dosyasının içersindeki MT6592_Android_scatter.txt öğesini seçin. Download butonu ile işlemi başlatın ve tablet kapalıyken USB kablosunu takın.

e-tab 5 twrp

Twrp yüklemesi tamamlandı. Şimdi ses yükseltme tuşuna basılı tutun ve tableti açın. Şimdi, Custom rom’u twrp ile yükleme talimatlarımız var.

E-tab5 Custom rom ve GAPPS‘yi indirin. Twrp menüsünden wipe data sekmesini açın ve verileri silin. İndirilen dosyaları tablete kopyalayın.Twrp menüsünde bulunan install kısmına girin. Önce Custom rom’u yükleyin, ardından GAPPS yükleyin. Yükleme tamamlandığında tableti yeniden başlatın. Başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Custom rom’un yüklenmesinden son kullanıcı sorumludur.

Xiaomi Telefonlar Edl Moduna Nasıl Alınır? Konusunu gördünüz mü?


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads