22 Mayıs 2024 Çarşamba

Redmi Note 10 Pro/Pro Max (sweetin) Bootloop Fix

Redmi Note 10 Pro/Pro Max (sweetin) Bootloop Sorunu

Anlatımını yaptığım sweetin modelinin bootloop sorunu efs silindikten sonra oluştu. Telefon sürekli logo da resetliyordu.  Fastboot mode ile full rom yüklememe rağmen düzelmedi. Telefonun bootloader kilidi açık olduğu için fastboot üzerinden istediğim yüklemeyi yapabiliyordum.

İlk olarak adb & fastboot araçları ile fastboot üzerinden modem dosyasını yükledim, bir sonuç çıkmadı. Bu sorun modemden değildi. Telefona twrp yüklemesini yaptım. Wipe data bölümüde telefonu sıfırlamak istediğimde aşağıdaki gibi bir hatayla karşılaştım.

persist crash
persist crash

Persist partition bozulduğu için telefon sürekli resetliyordu. Telefonu tekrar fastboot modunda bilgisayara bağladım. Adb & Fastboot araçları ile persist yüklemeyi denedim. Sorun modemden kaynaklanmasını da düşünerek modemi de yükledim.

Yükleme komutları

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash persist persist.img

fastboot-flash-persist
fastboot-flash-persist

Modem yüklendi ama bootloader kilidi açık olduğu halde persist yazma koruması olduğu için yüklemeye izin vermedi. Fastboot ile rom yüklediğinizde persist yüklenmiyor. Bunun diğer çözümü edl mode ile rom yüklemek. Telefonun arkak kapağını açmak istemediğim için bu sorunu farklı bir şekilde çözmem gerekiyordu.

Çözüm

Fastboot modunda twrp kurulumu yapın..( gereken dosyalar konunun sonunda paylaştım). İndirdiğiniz dosyaların içerisinden ” recovery-twrp.bat ” dosyasını çalıştırın. Telefonu fastboot modunda bilgisayara bağlayın.  Enter tuşu ile yüklemeyi başlatın.

Stock rom içerisindeki “persist.img” dosyasını hafıza kartı içerisine kopyalayın ve telefona takın. Twrp install bölümünden ” external sd” klasörüne girin ve ” select img” butonu ile img dosyalarını görünür hale getirin.

Persist.img dosyasının üzerinde bastığınızda aşağıdaki gibi seçenekler gelecek. “Select Partition to flash image” bölümüden “Persist” seçeneğini seçin ve hemen aşağıdaki ” Swipe to confirm Flash”  butonu ile yüklemeyi başlatın.

Yükleme bittikten sonra telefon normal bir şekilde boot olup açılacaktır. Bu işlemleri yapmak için tek şart bootloader kilidinin açık olmasıdır. Eğer bootloader kilidi kapalıysa edl mode ile de yükleme yapabilirsiniz. Kolay olan twrp ile yüklemektir.

persist-flash-twrp
persist-flash-twrp

Çözümünü anlattığım , Redmi Note 10 Pro/Pro Max (sweetin) bootloop sorununu birebir yaşayıp çözümünü sizlere sundum. Sorun tamamen düzeldi. Yapılan tüm işlem, işlemi yapan son kullanıcıya aittir. Anlatımı sitemize aittir. Kaynak gösterip paylaşabilirsiniz.

İlgili dosyalar

Redmi Note 10 Pro/Pro Max (sweetin) twrp

Stock Rom

  • Device: Redmi Note 10 Pro / Pro Max India
  • Codename: sweetin
  • Version: V13.0.3.0.SKFINXM
  • Branch: Stable
  • Type: Fastboot
  • Size: 3.8 GB
  • Release Date: 2022-03-31

Full stock rom buradan indirebilirsiniz.

 

 


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads