19 Haziran 2024 Çarşamba

Turkcell T70 Frp nasıl kaldırılır?

Turkcell T70 Frp nasıl sıfırlanır?

Turkcell T70 telefonu bir sebepten sıfırlamak durumunda kalırsanız, telefon sıfırlandıktan sonra kurulum ekranında eski google hesabının bilgilerini ister. Bu yazımızda bu hesabın nasıl kaldırılacağını adım adım anlatacağım.

Bu işlem için UMT tool qcfire programı gerekli. Qcfire programını açıyoruz. Telefonu kapatın ve hemen ardından ses kısma ve ses yükseltme tuşlarına basılı tutarak usb kablosunu telefona takın.

Bilgisayar telefonu Diagnostic interface (DFU) modunda görecek. Qcfire programında Read & Tools sekmesine gelin. En sağdaki “DFU2EDL” butonu ile telefonu dfu moddan edl moduna geçirin. Aşağıdaki görselde olduğu gibi.

t70-dfu-to-edl

Telefon artık Qualcomm edl modunda. Yine qcfire aynı sekmede ” Reset Frp” butonu ile işlemi başlatalım. Frp sıfırlamaı işlemini 10-15sn içinde tamamlayacak. İşlem bittikten sonra telefon otomatik olarak yeniden başlar.

t70-frp

Telefonun açılması biraz süre alabilir. Telefon açıldıktan sonra kurulum ekranını tamamlayın. Bu gibi sorunları yaşamamak için telefona ait hesap bilgilerini bir yere not almaya özen gösterebilirsiniz.

Turkcell T70 modelinin frp işlemini umt dongle ile yaptık ve bir hata ile karşılaşmadık. İşlem sırasında oluşabilecek hatalardan sitemiz sorumlu tutulamaz.


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads