19 Haziran 2024 Çarşamba

Huawei P20 Lite Frp nasıl Açılır?

Huawei P20 Lite Frp işlemi

Huawei P20 Lite frp sıfırlamak için eft pro ile 2 yöntem vardır. Fastboot mode ile ve usb com 1.0 modu ile yapılabilir.

Fastboot Modu ile frp sıfırlamak

Telefonu kapatın, Ses kısma tuşu basılı tutun ve usb kablosunu telefona takın. Telefon fastboot modunda açılacaktır. EFT pro ile Huawei bölümünde olan frp sekmesini açın. Seçeneklerden ” Reset frp using server” seçeneğini seçin ve start butonu ile işlemi başlatın.

Eski güvenlik bulunan telefonları açar ama yeni güncel software yüklü telefonlarda bu işlem çalışmayabilir. Bunun için Usb com 1.0 moduna ihtiyacımız var.

Usb com 1.0 modu ile frp sıfırlamak

Bu işlem için telefonun arka kapağını açmak gerekiyor. Arka kapağı açmak kolay olmayabilir, Tecrübeniz yoksa denememeniz tavsiye edilir. Telefonun arka tarafını bir süre ısıtmanız gerekiyor. Arka kapağı açtıktan sonra telefonu test point ile usb com 1.0 moduna alıyoruz.

Telefonun Arka kapağını açmadan önce telefonu fastboot moduna alıp tam modeli öğrenmelisiniz. P20 lite telefonun ane-lx1 gibi farklı modelleri de olabilir. Tam modeli öğrenmek için fastboot modunda eft pro ile telefonu okutabilirsiniz. Eğer farklı bir model olursa ozaman doğru modeli seçebilirsiniz. Bu işlemde yaptığımız  Ane-Lx1 modelidir.

P20 lite Test point

Aşağıdaki görselde olduğu gibi bir cımbız yardımıyla görselde gösterilen test point noktasıyla şaseye temas ederek usb kablosunu telefona takıyoruz. Telefon artık usb com 1.0 modunda. Frp sıfırlamak için sonraki adım için EFT pro programına ihtiyacımız var.

p20 lite test point

Eft pro programını açıyoruz. Huawei sekmesinden frp bölümünü açıyoruz. Aşağıdaki seçeneklerden ” Reset Frp   [ Test Point](usb com 1.0) seçiyoruz. Aynı yerin aşağısında model seçeneklerinden Ane-lx1 modelini seçelim.

Start butonu ile işlemi başlatıyoruz. Aşağıdaki görselde de olduğu gibi programın loglarını görebilirsiniz.

p20 lite frp

 

Bu işlem bilgi ve tecrübe gerektirir. Telefonun arka kapağını açmak için yapacağınız işlemlerde kapak kırılabilir, sivri bir cisim kullanırsanız bataryaya zarar verebilirsiniz. Bu sorunlar için sitemiz sorumlu tutulamaz.


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads