24 Nisan 2024 Çarşamba

J701F 8.1 dokunmatik sorunu

J701F telefonun versiyon 8.1 sürümünde, telefona yan sanayi takılmış ekranlarda dokunmatik sorunu çıkmıştır.

Paylaşımını yaptığımız dosya J701F U6 sürümü için geçerlidir. Telefonun U versiyonunu öğrenmek için recovery mod’a girdiğinizde sürüm bilgileri içinde U6 olması gerekmektedir. U1,U2,U3,U4,U5 sürümleri için geçerli değildir. ( Zaten o sürümlerde dokunmatik sorunu olmuyor. 🙂 )

İndirmiş olduğunuz J701F 8.1 U6 Fix Touch Problem gncgsm.com.tar dosyasını odin ile yükleyebilirsiniz. Dosya .tar uzantılıdır ve winrar gibi programlarla dışa aktarmanıza gerek yoktur. Odin programına buraya tıklayıp websitemizden ulaşabilirsiniz.

Telefonu download mod’a alın. Odin den ap kısmından indirdiğiniz dosyayı gösterin ve yükleme işlemini başlatın. Yükleme bittikten sonra Samsung logosunda takılı kalırsa, telefonun pilini çıkartın ve recovery mod’a alarak telefona wipe data işlemini yapın. Wipe data yapmanız zorunlu olabilir, içindeki verileriniz için üzgünüm şuan için yapılacak başka bir işlem yok. ( verileriniz önemliyse eğer orijinal ekran takmanız gerekebilir.)

Diğer bir husus ise oem kilidi aktif ise bu dosyayı telefona yükleyemezsiniz. Eee tamam oem kilidini kapatalım ne var bunda diyeceksiniz ama dokunmatik çalışmıyor 🙂 . Bunun için ihtiyacınız sadece bir otg kablo ve usb kablolu bir mouse. Aşağıdaki videoyu izleyerek otg mouse ile oem kilidi nasıl kapatılır kolayca yapabilirsiniz.

Dosyaya aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://www.mediafire.com/file/mmuu5lnjj74ys0v/J701F_8.1_U6_Fix_Touch_Problem_gncgsm.com.tar/file

 

https://www.youtube.com/watch?v=dIolWD0jqLI&feature=youtu.be

Related Articles

10 YORUMLAR

  1. Duya düştü telefonum önce ekran gitti ama çalışıyordu .. biraz bekledik kurudu şimdi ekran geldi yan tuşlar çalışıyor arama vs geliyor ama dokunmatik çalışmıyor.. aynı yöntem ise yarar mı samsung a70 icon teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads