19 Haziran 2024 Çarşamba

Nokia 6 Ta-1033 Hard Reset Nasıl Yapılır?

Nokia 6 Ta-1033 modeline hard reset işleminin nasıl yapılacağını kısaca anlatımını yaptık ve video olarak da hazırladık.

Hard Reset Nedir?

Hard reset tüm kullanıcı verilerinin silinmesi ve telefonun yada tabletin ilk satın aldığınız gündeki gibi kullanmaya başlamanız için yapılan sıfırlama işlemidir. Hard reset android işletim sistemi kullanan cihazlar için recovery menüsünden yapılan bir aksiyondur.

Nokia 6 Ta-1033 Hard Reset

Android telefonların hard reset işlemini genel olarak Recovery menüsünden yapılır. Ayarlar – Sıfırlamalar bölümünden de fabrika ayarlarını sıfırlayabililirsiniz. Kullanıcı şifresi unutulan veya çeşitli sebeplerden ayarlar menüsüne ulaşamadığınız durumlarda hard reset işlemi yapılır.

Telefonu kapatın. Ses yükseltme ve power tuşlarına beraber basın. Nokia logosu geldiği zaman sadece power tuşunu bırakın, ses yükseltme tuşuna basmaya devam edin. Gördüğünüz gibi telefon recovery menüsüne girmedi ve normal olarak açıldı.

Bu sorunu çözmek için yapmanız gerek ise usb kablosunu telefona takmak. Şarj yada bilgisayar usb portuna bağlamak farketmez. Telefon kapalıyken micro-usb kablosunu telefona takın. Telefon şarj olmaya başladıktan sonra yine ses yükseltme ve power tuşlarına birlikte basın. Nokia logosu geldiğinde power tuşunu bırakın, ses yükseltme tuşuna basmaya devam edin. Telefon recovery ekranından boot olacaktır.

Recovery menüsüne ulaştık. Seçeneklerden Wipe data kısmına girin ve yes seçeneği ile telefonu sıfırlayın. İşlem sonrası tekrar recovery ana dizinine otomatik olarak geri dönecek. Reboot system ile telefonu yeniden başlatın. Telefonun açılması biraz zaman alabilir. Bu süre içerisinde telefonu kapatmaya çalışmayın.

Uyarılar

Hard reset sonrası eğer telefonun hesaplar bölümünde Google hesabı varsa, sıfırlama sonrasında kurulum ekranında eski Google hesabının ve şifresinin girilmesini isteyecektir. Bu hesabın girişini yapmadan kurulumu tamamlayamazsınız. Telefonun şarjının olmasına dikket edin. Tüm kullanıcı verilerinin silineceğini unutmayın. Yapılan işlemler geri alınamaz.

Videolu anlatımdan adım adım yapılan işlemleri görebilirsiniz.

İçerik ve videonun hazırlanıp paylaşılması gncgsm.com‘a aittir.


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads