25 Mayıs 2024 Cumartesi

Redmi 9T (Lime) Denenmiş Eng Rom

Bootloader’ı kilitli olan Redmi 9T modeli için denenmiş eng romudur. Bu eng rom ile telefonun bootloader kilidi olsa bilse bir çok işlemi yapabilirsiniz.

Eng Rom Nedir?

Eng rom “Engineer Rom” kısa halidir. Adından da belli olduğu gibi bu rom üretim sırasında cihazı test etmek ve performansını ölçmek için kullanıdılır. Bu rom son kullanıcı için kullanımı uygun değildir. Romun içerisinde güvenlik önlemleri olmadığı için günlük kullanım için uygun değildir. Rom ile işiniz bittikten sonra Stock rom yüklemeyei unutmayın.

Eng Rom Nasıl Yüklenir?

Engineer Romu yüklemenin iki yolu var. Bootloader kilidi açıksa yükleme işi biraz kolay olacaktır. Fastboot modunda hızlıca yükleyebilirsiniz. Diğer bir yol ise EDL mode ile yüklemek. Edl mode için telefonun arka kapağını açıp, ana karta ulaşmanız gerekiyor. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz 2 test point noktasıyna cımbız gibi bir iletken araç ile dokunup aynı anda usb kablosunu telefona takın. Aygıt yöneticisinden portlar bölümünü takip edin. Qualcomm 9008 modunda telefonun bağlandığını göreceksiniz.

redmi-9t-lime-test-point

Edl mode ile yüklemek için QcFire gibi programlara ihtiyacınız var. Ücretsiz tool olarak qualcomm flasher tool  var fakat biz bu programı daha önce kullanmadığımız için referans olarak gösteremiyoruz.

Eng rom, stock rom gibi stabil değildir. Bazı bilinmeyen durumlarda sorun çıkarabilir. Biz bu romu paylaşmadan önce çalışan bir Redmi 9T Lime modelinde denedik ve bir sorunla karşılaşmadık. Yükleme sırasında ve sonrasında oluşabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir. İşlemi yapan son kullanıcı uyarıları okumuş ve kabul etmiştir.

Redmi 9T Lime için paylaştığımız Eng Romu buradan indirebilirsiniz.


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads