22 Mayıs 2024 Çarşamba

A115F (A11) Test Point ve Frp Açma Yöntemi

A115F modelinin frp kilidini nasıl açılacağını anlatan bir konu hazırladım. BU konuda QcFire programını kullandım.

A115F (A11) Test Point Nasıl Yapılır?

Samsung A11 Qualcomm ailesinin Snapdragon 450 (SDM450) model işlemcisini kullanıyor. Qualcomm işlemci kullanan telefonlarda test point noktası bulunur. Test point ile telefonu kolayca yazılım moduna alabiliriz. Bu modun adı Qualcomm hs-usb qdloader 9008 olarak isimlendirilmiştir.

Bu işlem için öncelikle telefonun arka kapağını açmamız ve 3 adet vidayı sökmemiz gerekliyor. Arka kapağın sökülmesi çok kolay.

Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi kırmızı halka içine alınmış olan noktalara bir cımbız gibi bir iletken ile dokunup, usb kablosunu bilgisayara taktığınız zaman telefon artık edl mod’a girmiş olacak.

a115f-test-point

A11 Frp Nasıl Açılır?

Umt Qcfire programı ile frp kilidini kaldırmak çok kolay. Qcfire programını çalıştırın. ” Read & Tools ” sekmesini açın. Hiçbir ayarı değiştirmeden sadece ” Reset Frp ” butonu ile işlemi başlatın. Telefon halihazırda edl modda olduğu için program telefonu algılayacak ve 10sn içerisinde kilidi kaldıracaktır.

qcfire-a115f-frp

Üstteki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bu işlem başarılı bir şekilde tamamlandı. Oluşabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu içerik eğitim amaçlı hazırlanmıştır. A115f telefonun özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads