22 Mayıs 2024 Çarşamba

Akıllı Robot Süpürge Nedir?

Akıllı Robot süpürge bir şarjlı süpürge modelidir, koşullara kolayca uyum sağlayan akıllı robot süpürgeler sayesinde temizlik yapmak için harcadığınız zamandan büyük oranda tasarruf edersiniz.

Her türlü zeminde kullanabileceğiniz süpürgeler özellikle evcil hayvanlarınızın tüylerini toplamakta çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Özellikleri
İrobot markasının Roomba modelleri görsel lokalizasyon özelliğini kullanarak evde temizlenmesi gereken yerleri tespit eder, şarjı bittiğinde otomatik olarak şarj istasyonuna gider ve şarjını doldurduktan sonra temizlemeye devam eder. Yaklaşık 2 saat pil ömrü vardır. Toz toplama sepetinin dolduğunu uygulama aracılığıyla size bildirir.
Xiaomi Roborock ise Lazer Mesafe Sensörü (LDS), Eşzamanlı Lokalizasyon ve Haritalama algoritması ile evde temizlenecek yerleri belirler. 2,5 saat pil ömrü ile otomatik şarj özelliğine sahiptir. Xiaomi Roborock S50 Akıllı Navigasyonlu Robot Süpürge ve Islak Paspas ise 60W gücüyle süpürge yaparken aynı zamanda paspas da yapar, bu şekilde hem toz hem de sıvı temizliği yapmış olur.
Arçelik S 9680 ise diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkıyor. 60W motor gücü ve 80 dakika kablosuz çalışma süresiyle size temizlikte yardımcı oluyor.


Miele Scout RX2- SLQL0 00 ise iki ön kamera ile nesneleri 3 boyutlu olarak algılar. Halı ve sert zeminlerde temizlik için 4 farklı moda sahiptir. 60 dakika kablosuz çalışma ve otomatik şarj özelliği bulunur. Turbo moduna ve sessiz moda da sahiptir.

Nasıl Kullanılır?
İrobot Home uygulamasıyla irobot marka robot süpürgelerinizi tek tuşla çalıştırabilirsiniz. Ayrıca temizlik saatini ve emiş gücünü de akıllı telefonlar üzerinden ayarlayabilirsiniz.
Xiaomi Roborock da irobot Roomba gibi telefon uygulamasından tek tıkla çalıştırabileceğiniz bir robot süpürgedir.
Miele Scout RX2 telefon, bilgisayar ve tabletten kontrol edilebilir. Ayrıca uzaktan kumanda ile de yön verebilirsiniz. Akıllı telefonlar haricinde robot süpürgelerin üzerindeki “Clean” yani “Temizle” tuşu ile de süpürgeyi kolayca çalıştırabilirsiniz.

Fiyat

Birçok marka modeli olan robot süpürgelerin fiyatı ise, ortalama 1500₺4000₺ arasındadır.

Birçok sektörde insanların işini elinden alacak kötü varlıklar olarak görmemek lazım, iyi birçok yanları da var. Örneğin; ev işleri, ev temizliği yapan robot süpürgeler.

www.gncgsm.com


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads