18 Haziran 2024 Salı

Samsung A30 Ekran Nasıl Değiştirilir?

Samsung A30 Ekran değişimi

Cep telefonları kullanımı hassas cihazlardır. Mümkün olduğunca darbelerden cihazı korumamız gerekiyor. Bu konumuzda darbe sonucu hasar alan Samsung A30 model telefonun ekran değişimini anlatacağım.

Uyarı – Daha önceden bir tecrübeniz yok ise bu işlemi yapmayın. İşlem sırasında yapacağınız bir hatanın geri dönüşü olmayabilir. Nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Bu paylaşım eğitim ve bilgi amaçlıdır. Oluşan sorunlardan gncgsm.com sorumlu tutulamaz.

Samsung A30 telefonun arka kapağı kasaya yapışıktır. Öncelikle 90-100 derece sıcaklıkta 3-4 dakika telefonu seperatör yardımıyla ısıtıyoruz.
lcd seprator

Arka kapağı dikkatli şekilde kaldırıyoruz. Bu işlemi yaparken aşağıda görselde olan ürünü kullanıyorum.
mobile phone repair opener

Arka kapağı söktükten sonra kasa üzerindeki tüm vidaları söküyoruz. Kasayı yine opener yardımıyla açıyoruz. Ekran ve alt bord bağlantı flexlerini ayırıyoruz. Anakart üzerindeki vidayı söküyoruz. Anakartı dikkatli bir şekilde kasadan ayıralım. Kasa üzerindeki iç kulaklık ve titreşim motorunu cımbız yardımıyla sökelim. Burada biraz yavaş ve dikkatli olun, parçalara zarar verebilirsiniz.

Kasa üzerinde sökülmesi en zor parça ise batarya. Kasaya sağlam şekilde yapıştırmışlar. Bataryayı kaldırırken kesinlikle sivri, delici bir alet kullanmayın. Bataryayı delmeniz durumunda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Videoda olduğu gibi sökelim.

Yeni orijinal ekrana söktüğümüz tüm parçaların montajını yapalım. Kasayı yeni ekrana takıp vidaları sıkalım. Arka kapakta yapışkan kaldıysa tekrar geri takabilirsiniz, eğer kalmadıysa T7000 gibi yapıştırıcılarla yapıştırabilirsiniz.

Aşağıdaki video da yapılan işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında olan videomuzu izleyebilirsiniz.

Video çalışmıyorsa, buradan izleyebilirsiniz.

Samsung E5 ( E500 )  Ekran Nasıl Değiştirilir ?, konumuzu gördünüz mü ?


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads