11 Temmuz 2024 Perşembe

Redmi Note 10 [mojito/sunny] nv data çözümü

Redmi note 10 telefonun imei numarası değiştirildiğinde, telefonun modem partitionunda değişiklikler olur. Telefona gelen yeni bir güncellemeyi yüklediğiniz zaman güncelleme ile birtlikte gelen orijinal modem dosyası da yüklenir.
Eğer güncelleme bittikten sonra telefon açılmaz ve sadece recovery modda kalırsa, bu sorun modem kaynaklı olabilir. Telefon recovery moda girdiği zaman aşağıda uyarı mesajı olur. Bu hata Nv data is corrupted.

Bu hatayı çözmenin yolu eng modem yüklemektir. Peki biz bu eng modemi nasıl yükleyebiliriz.

Eğer bootloader kilidi açıksa fastboot üzerinden yükleyebiliriz. Fastboot ile yüklemek için adb fastboot araçlarına ihtiyacımız var. İndirdiğiniz dosyası adb&fastboot araçlarının olduğu klasörün içine kopyalayın.

fastboot flash modem NON-HLOS.bin komutuyla yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi bittikten sonra fastboot reboot komutuyla telefonu yeniden başlatın.

Eğer bootloader kilitli ise fastboot ile yükleme yapamayız.

Bir diğer yöntem ise Edl mode ile yüklemek. Bu işlemi yapmadan önce telefonun arka kapağını açın ve aşağıdaki fotoğrafda olduğu gibi test point noktalarına bir cımbız ile dokunun ve aynı anda usb kablosunu takın. Telefon artık qualcomm edl modunda işlem yapmaya hazır.

Bu işlem için umt qcfire programını kullanıyoruz. Qcfire programında flasher sekmesini açın. Stock rom klasöründe bulunan orijinal non-HLOS.bin dosyasını indirdiğiniz eng non-HLOS ile değiştirin. Daha sonra rawprogram4.xml seçin. Customize seçeneğini tickleyin. Unselect butonu ile tüm seçimleri kaldırıp sadece “non-HLOS”.bin seçin.
Flash butonu ile işlemi başlatın. Dosya yüklendikten sonra telefon birkaç kez yeniden başlayabilir.

Bu işlemi nvdata is corupted hatası veren redmi note 10 modeline uyguladık ve işlem başarılı bir şekilde tamamlandı.

Umt qcfire skip auth özelliği ile yetkili hesaba gerek duymaz.
Qcfire programı haricinde edl mode ile flash özelliği olan başka programlar ile de yapılabilir. Önemli olan telefona bir şekilde non-LHOS.bin dosyasını modeme flashlamak.
Tüm sorumluluk bu işlemi uygulan son kullanıcıya aittir.

[mojito/sunny]

Device: Redmi Note 10 Global
Codename: mojito
Version: V12.5.3.0.RKGMIXM
Branch: Stable
Type: Fastboot
Size: 5.2 GB
Release Date: 2021-09-04
Package Name: mojito_global_images_V12.5.3.0.RKGMIXM_20210904.0000.00_11.0_global_194ea64d8d.tgz
MD5: 194ea64d8d5dbc552fe0cffde5aeeeae

Stock Rom

Redmi Note 10 Eng modem dosyası
Download

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads