22 Mayıs 2024 Çarşamba

iPhone 13 ve Sonrası İçin Geçici Kayıt

iPhone 13 ve sonrası modellerde geçerli bir yöntemtir. Yurt dışı telefonunuzu 4 ay kullandıktan sonra, telefonda  bulunan yazılımsal bir hata ile hattınızı kullanmayadevam edebilirsiniz.

Bu hatayı kullanmak için şu adımları izleyin.

SIM kartı çıkarın ve boş bir eSIM ekleyin.ESIM’i ekledikten sonra, cihazınız hala imei 1’i görecektir ve şebeke bağlantısı olmayacaktır.Fiziksel SIM kartınızı tekrar takın.Ayarlar > Hücresel’e gidin ve eSIM’i silin.

E-sim eklemek için app store’dan ” Numero ” ya da ” Yesim ” programını kurarark karekod okutabilirsiniz.

Not: Şebeke bağlantısı geldiğinde, cihazdan SIM kartı çıkarmayın, sıfırlama yapmayın veya güncelleme yapmayın. Bunu yaparsanız, tüm işlemleri baştan yapmanız gerekir.

Açıklama:

iPhone 13 ve sonrası modellerde, iki adet IMEI numarası bulunmaktadır. Bu numaralardan biri, fiziksel SIM kart için kullanılan imei 1, diğeri ise eSIM için kullanılan imei 2’dir.

Geçici kayıtlı bir cihazda, fiziksel SIM kart takıldığında, cihaz imei 1’i kullanır. 4 ay sonra, geçici kayıt süresi dolduğunda, cihaz imei 2’yi kullanmaya başlar.

Bu yazılım hatası, cihazın imei 2’yi kullanmaya başladığında, şebeke bağlantısını engellemektedir. Bu sorunu çözmek için, cihaza boş bir eSIM eklenir. ESIM eklendikten sonra, cihaz hala imei 1’i görmektedir. Ancak, fiziksel SIM kart takıldığında, cihaz imei 2’yi kullanmaya başlar ve şebeke bağlantısı sağlanır.

Bu işlem, geçici kayıtlı bir iPhone 13 veya sonrası modelini kullanmanın bir yolunu sunmaktadır. Ancak, bu işlem geçici bir çözümdür ve kalıcı bir çözüm değildir.


Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads

Son Konular

Ads